Пародонтологія

Профілактикою та лікуванням захворювань ясен та тканин навколо зуба займається лікар-пародонтолог

Профілактикою та лікуванням захворювань ясен та тканин навколо зуба займається лікар-пародонтолог

Звертайтеся, якщо помітили такі ознаки


кровоточивість, набряк ясен


зубний камінь, пігментований наліт


свербіж ясен


рухливість зубів та зміна їхнього положення


чутливість та оголеність шийок


неприємний запах з рота


стоматит


коротка вуздечка губ та язика

Основні напрямки


професійна гігієна ротової порожнини


лікування запалення ясен


лазерна корекція вуздечки губ та язика


косметична зміна форми ясен


лазерне лікування афтозних уражень


хірургічне лікування захворювань ясен


шинування рухомих зубів


відбілювання зубів

 

Профілактика

Якщо регулярно звертатися до пародонтолога з метою проведення професійної гігієни, швидше за все вам не доведеться лікувати ясна. 

Професійна гігієна допомагає зберегти здорові ясна та зуби. Вона полягає у тому, щоб вчасно проводити видалення зубного каменю, очищати поверхню та корінь зуба. Це запобігатиме скупченню нальоту та утворенню карієсу.

Професійна чистка зубів особливо необхідна, якщо у вас встановлені брекети, імпланти, коронки, містки чи інші ортопедичні конструкції. Самостійної гігієни у таких випадках не достатньо, адже зубною щіткою важко дістатися зуба, який знаходиться під конструкцією. Також проведення професійної гігієни є важливим для осіб з ендокринною патологією, захворюваннями серця та іншими хронічними захворюваннями.

 

Лікування

Якщо не проводити професійну гігієну та вчасно не зайнятися лікуванням захворювання ясен, хвороба прогресує, руйнуючи тканини навколо зуба. Врешті зуб починає хитатись та випадає.

Для постановки діагнозу у Протезисті можна провести усі види рентгенологічного обстеження (в.ч. комп’ютерну томографію), отримати консультацію суміжних спеціалістів: хірурга, терапевта та ортопеда.

Після встановленого діагнозу, пацієнту пропонується індивідуальний план лікування. Він включає сучасні терапевтичні та хірургічні методи (в т.ч. лазерна терапія, плазмоліфтинг, використання препаратів на основі гіалуронової кислоти). Лазерні технології дозволяють проводити лікування та вирішувати косметичні проблеми ясен без болю, крові та накладання швів.

Складне хірургічне лікування чи проведення професійної гігієни можуть виконуватись під загальним знеболенням (наркозом).

 

Основні причини захворювання ясен та тканин навколо зуба

Основною причиною захворювання ясен є погана гігієна ротової порожнини, паління, внаслідок чого утворюється зубний наліт та камінь. Причинами також можуть бути неправильний прикус та викривлення зубів, неправильно встановлені пломби, коронки та інші ортопедичні конструкції. Також захворювання можуть спричинити часті стреси, хронічні захворювання або генетична схильність. 

Графік роботи
Пн–Пт 8:00–19:00
Сб 9:00–15:00
Нд вихідний